İstanbul
Fabrika


Kuruluş : 1983
Merkez / Fabrika : İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi
Kapalı Alan : 12.000 m²

1979’dan itibaren faaliyette olan firmamız, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ülkemizin sanayisine katkıda bulunmanın gururunu taşımaktadır. İstanbul fabrikamız 2006 yılı itibarı ile halkımızın hizmetine açılmış olup, başlıca dört ana bölümden oluşmaktadır.

Birinci bölümde idari ofis ve ilgili departmanlarımız, ikinci bölümde hijyenik ve enstrümantasyon bölümü, üçüncü kısımda endüstriyel boru ve fittingsler, dördüncü bölümde ise paslanmaz çelik boru üretim hatlarımız yer almaktadır. Bu alanlardaki değişik departmanlarımızın oluşumunda sunduğumuz hizmet portföyü içerisinde, kendini ispatlamış dünya çapındaki üreticilere sanayimizin ihtiyacı olan malzemeleri standartlara uygun ürünlerin gerek imalatı, gerekse stokları derhal teslim şekli ile müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Şu anda, 20.000 çeşit malzemeyi stoklarında bulunduran dünyadaki ender firmaların arasında olan Borşen, yüksek stok kapasitesi sayesinde sanayimizin her sektörüne anında cevap vererek, işletmelerin devamlılığına katkı sağlayarak sanayi kuruluşlarının merkez paslanmaz çelik malzeme deposu olma hüviyetini de bünyesinde barındırmaktadır. Endüstriyel paslanmaz çelik boru, fittings ve vanalar ile teknik spesifikasyonu farklı, yüksek teknoloji gerektiren ürünler de stoklarımızda önemli yer tutmaktadır.

Alfa Laval firmasının akış ekipmanları ürün grubunda Türkiye satış temsilcisi olan firmamız, özellikle paslanmaz çelik hijyenik borular, hijyenik fittings malzemeleri, hijyenik vanalar ve hijyenik tank aksesuarları ürün gruplarında, sektörün ihtiyaç duyabileceği ekipmanların tamamını yüksek stok seviyesiyle bulundurmaktadır. Firmamız; yüksek basınç sistemlerinde ve kojenerasyon ile marin sektörünün hidrolik ve pnömatik hatlarında ağırlıklı kullanılan enstrümantasyon tüp fittingslerini ve valfleri, Ham Let Valves & Fittings ve SAMI firmasının Türkiye ve Ortadoğu distribütörlüğü kimliğine sahip olması sayesinde, yüksek kalitede ve stoktan derhal teslim edebilmektedir.

2006 yılı başından itibaren Borşen, müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilmek için kendi fabrikasında TIG kaynaklı, krom – nikel boru üretimi ile beraber yeni yatırımları ile birlikte 2016 yılı itibarı ile son teknoloji lazer sistemli paslanmaz çelik boru hattı ile beraber üretim kapasitesini üç katına çıkartarak ülkemizin sektöründe haklı gururu olma sıfatını taşımaktadır.